YönetimFunda KOCABIYIK
VALİ

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğdu. Yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılında felsefe grubu öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi’nde felsefe grubu öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı’nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazanarak müfettiş yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında bakanlık müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.
 
27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2018/202 sayılı kararı ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 6. Maddeleri gereğince Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Uşak’a vali olarak atandı. Vali Funda Kocabıyık, evli ve iki çocuk annesidir.


                                                                    

Gençlik ve Spor İl Müdürü 
Tahir Emre CAN

 

Tahir Emre Can, 1984 yılında Uşak’ta doğdu. Yüksek öğrenimini Uşak Eğitim Fakültesinde sınıf öğretmenliğinde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini de Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetiminde yaptı. Birçok köy okulunda hizmet ettikten sonra 2015 Aralık ayında Kredi Yurtlar Kurumu Uşak Erkek Yurdunda Yurt Müdür olarak göreve başladı.Kredi Yurtlar Kurumu Uşak İl Müdürlüğü kurulmasıyla birlikte Uşak İl Müdürü olarak göreve atandı. Gençlik ile alakalı birçok etkinlikte ve STK larda görev almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır

Hizmet Müdürleri
Zeki ÇAKIR Spor Hizmetleri Müdürü
Adem KIRKULAK Yurt Hizmetleri Müdürü
Hacı Tevfik ÖZDEMİR Gençlik Hizmetleri Müdürü

Şube Müdürleri
Züleyha YALÇIN Spor Hizmetleri Şube Müdürü
Ahmet BOZKURT Yurt Hizmetleri Şube Müdürü V.
Hikmet FİDAN Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü
Yasin ŞAHİN Mali İşler  – Personel ve Tahakkuk – Eğitim, Sosyal ve  Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü
Ümit ACAR Destek Hizmetleri – Yatırım ve İnşaat – İşletmeler Birimi Şube Müdürü V.

Yurt Müdürleri
Saniye KILIÇ Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu Müdürü
Emine ÖZÇETİN Uşak Kız Yurdu Müdürü
Ayhan CENSUR Uşak Erkek Yurdu Müdürü V.
Nihat BATTAL Mehmet Hacım Yurdu Müdürü V.

Gençlik Merkezleri
Mehmet ÖZDEM Uşak Gençlik Merkezi Müdürü V.
Mustafa KOÇYİĞİT Uşak Merkez Gençlik Merkezi Müdürü V.